Propolis w walce z infekcjami intymnymi

Produkty pszczele mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, gdyż wykazują cenne działanie i pozwalają rozprawić się z wieloma schorzeniami, a także dolegliwościami, również dotyczącymi stref intymnych. Globulki dopochwowe to skuteczny i tani sposób, żeby pożegnać infekcje intymne.

Propolis – co to jest?

Propolis ma bardzo wiele cennych właściwości, co ciekawe poznano je już wiele tysięcy lat temu, a dokładnie w starożytności. Dawniej używano go przede wszystkim do leczenia trudno gojących się ran, a także owrzodzeń, jednak globulki propolisowe, czopki i maści są teraz używane również w walce z innymi dolegliwościami.

Głównym zadaniem propolisu jest zabezpieczenie ula przez patogenami, do których zalicza się bakterie, grzyby oraz wirusy. Służy więc do wyściełania wnętrza ula, dzięki czemu jest wytrzymały i mocny. Na szczególną uwagę zasługują jego właściwości dezynfekujące, antybakteryjne oraz antyseptyczne. Badania pokazały, że w kicie pszczelim można znaleźć aż 300 substancji mających aktywność biologiczną. Ta cecha sprawia, że od wielu lat służy do produkcji różnorodnych środków farmakologicznych, do których zalicza się globulki propolisowe czy maści.

Globulki propolisowe jako skuteczny sposób walki z chorobami intymnymi

Infekcje grzybicze u kobiet pojawiają się bardzo często i są uwarunkowane fizjologiczną budową pochwy. Każdy zdrowy narząd wydziela bezzapachową wydzielinę, jednak gdy pojawia się brzydki zapach, zmienia się kolor upławów i pojawia się swąd, a także dyskomfort to oznaka, że w narządzie zagościły bakterie grzybicze. Globulki propolisowe pozwolą szybko się z nimi rozprawić. Wystarczy kilkudniowe stosowanie, aby świąt, serowate upławy i ból oraz dyskomfort warg sromowych zniknęły.

Kiedy zmagamy się z bakteryjnym zapaleniem sromu, który objawia się białymi upławami przypominającymi zapachem rybę, globulki propolisowe również okażą się bardzo przydatne. Tak samo w przypadku rzęsistkowica, którą przenosi się drogą płciową, a za jej wywołanie odpowiada rzęsistek pochwowy. Można go rozpoznać po pienistych upławach, które są bardzo obfite i jednocześnie mają kolor zielonożółty. Dochodzi do tego również plamienie i parcie na mocz. W każdym z omawianych przypadków warto umówić się na wizytę kontrolną u lekarza oraz stosować kit pszczeli.