Propolis – jakie są jego najpopularniejsze zastosowania?

Propolis ceniony był przez ludzi już w starożytności. Zawiera bogactwo substancji aktywnych i przede wszystkim ma duże właściwości lecznicze. Jest od dawna stosowany w medycynie naturalnej. Zwalcza grzyby, wirusy, a także działa niszcząco na bakterie.

Kit pszczeli – pszczoły wiedzą, co dobre

Miłośnicy zdrowej diety, a także naturalnego leczenia szczególnie cenią kit pszczeli właśnie za to, że posiada wiele drogocennych dla naszego zdrowia substancji aktywnych. Wystarczy zauważyć, że ta lepka gęsta substancja chroni sam ul przed patogenami, a więc grzybami, wirusami i bakteriami. Propolis wytwarzany jest z zawartych w topoli, wierzbie albo jesionie, czy też innych drzewach żywic drzewnych i kwiatowych. Może także przebierać inną barwę. Wszystko zależy od tego, które składniki roślinne są wykorzystywane przez pszczoły. Może być więc czerwono-pomarańczowy lub żółto-zielonkawy, czy też brunatny.

Propolis, czyli naturalne lekarstwo?

Najważniejsze w tym produkcie jednak jest to, że wykazuje wiele właściwości leczniczych. Przede wszystkim dzięki temu, że zawiera witaminy takie jak A, C, D i E. Poza tym jest bogaty w minerały. Propolis zawiera żelazo, kobalt, magnez, krzem, selen, a także mangan. Poza tym w jego składzie znajdują się kwasy fenolowe, a także flawonoidy i terpenoidy.

Jeśli interesujesz się kitem pszczelim, odwiedź sklep z produktami z propolisu https://www.zdrowiebezlekow.pl/blog/czopki-globulki-propolisowe-n105 , a na pewną uzyskasz niezbędne informacje. Lekarze i specjaliści od diety zwracają uwagę, że substancja ta wykazuje bardzo silne działanie przeciwdrobnoustrojowe. Pomagać będzie w hamowaniu wzrostu grzybów, które na przykład powodują przerost drożdżaków w drogach rodnych albo w przewodzie pokarmowym. Poza tym jest uznawany za bardzo skuteczny lek, jeżeli chodzi o leczenie opryszczki pospolitej.

Propolis wspiera procesy regeneracyjne

Wykorzystywanie tej substancji jest także bardzo popularne, jeżeli chodzi o wspieranie procesów regeneracyjnych. Ma szerokie zastosowanie, jeżeli chodzi o lekarstwa stosowane w leczeniu ran pooperacyjnych. Wystarczy zresztą przejrzeć różne oferty medyczne. Dodatkowo jest to substancja niezwykle ceniona, jeżeli dopadnie nas przeziębienie albo inne infekcje związane z drogami oddechowymi. Pomaga na przykład na ból gardła i w przypadku chorób krtani. Poza tym dobrze się sprawdzi, jeżeli chodzi o różne problemy stomatologiczne. Radzi sobie z aftami, pleśniawkami albo w przypadku zapalenia dziąseł, czy też przy paradontozie. Zalecany jest także przy chorobach skórnych.